top of page
Náš tým

"Koho hledáte?"

Vedoucí

Vedoucí
Tereza Bartoníčková

Tereza je naší prezidentkou co se týče makra i mikra. Internetový institut založila v roce 2018 a byť se může honosit titulem prezidentka, vrchnostenské manýry rozhodně nechytá. Je neskutečně pracovitá, oddaná, občas tvrdohlavá a hlavně do všeho dává srdce.

Tereza studovala marketing a PR na Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy odkud následně zamířila na Oxford Internet Institute, kde získala magisterský titul v oboru Social Science of the Internet. Její expertiza se zaměřuje na eticko-právní dopady AI či prostředí regulací týkající se digitalizace. Pracovní zkušenosti Tereza sbírala skrze menší společnosti či freelancing, ale i u gigantů jako Google.

Tereza má ráda psy, ráda maluje, stále píše radši rukou a zajímá se o vše digitální. Tereza je naše „mama internet“. :)

Zakladatelka & prezidentka

t@internetovyinstitut.cz

00420 732 330 742

 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey Twitter Icon
Josef Dašek

Josef je spoluzakladatelem a spoluřidičem Institutu. Když ho Tereza oslovila s tím, jestli by do projektu šel, neváhal ani chvíli. Josef má velký přehled, nebojí se výzev a je na něj stojednaprocentní spolehnutí.

Josef studoval politologii na FF UK v Praze a nyní dokončuje studium mezinárodních vztahů na FSV UK. Svá studia doplnil o zahraniční zkušenosti z Hongkongu a z Austrálie. Jeho expertiza se zaměřuje na asijsko-pacifický region, jednotný digitální trh v Evropě či využití nových technologií v bezpečnostní politice. Pracovní zkušenosti Josef sbíral v Evropském parlamentu, v Obchodní komoře při Česko-korejské společnosti či na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Josef rád hraje fotbal, má rád psy, sbírá komiksy a zajímá se o změny související s digitální dobou. Josef je druhým pilířem, bez kterého by jinak Institut nebyl.

Spoluzakladatel & ředitel
joda@internetovyinstitut.cz
00420 732 632 225
 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey Twitter Icon
Michal Bláha
Spoluzakladatel

michal@michalblaha.cz

00420 777 737 811

 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey Twitter Icon

Michal je třetím pilířem Institutu. Institut spoluzakládal a od začátku jej nadšeně podporuje. Michal je náš IT expert, který má vedle technických znalostí i ohromný přehled o praktické politice týkající se digitalizace v ČR.

Michalova expertiza se soustředí na inovace, turnaround management či softwarovou architekturu. Spoluzakládal vyhledávač a portál Atlas.cz a stojí i za cestovatelským serverem OnTheRoad nebo Doporucim/Feedbando, která monitoruje zákaznickou spokojenost. V poslední době se Michal věnuje především e-governmentu a práci s open daty a zaměstnává ho zejména projekt Hlídač státu. Za projekt obdržel mnoho cen a zároveň skrze něj aktivně lobuje za efektivní a zdigitalizovaný stát.

Michal rád fotí, jezdí na motorce a tváří se vážně na fotkách. Michal je naším E-xpertem, velkou podporou i mentorem.

Redakce

Redakce

22448228_10209940325650366_1130175005338
David Slouka

Zkušený novinář se zálibou v těch nejmodernějších technologiích, David zná texty z pozice šéfredaktora, editora i prostého redaktora, dokáže si s nimi poradit po stránce gramatické, stylistické i jiné.
 

Se zaměřením primárně na umělou inteligenci a strojové učení vede server AIWorld.cz a má v rukou též obsahovou editaci portálu InSmart.cz, kde si užívá především články o vesmíru, o lidech a o tom, co nás čeká v příštích letech. Vystudoval žurnalistiku na FSV UK a momentálně se zabývá novými médii na FF UK.

Má rád kombinaci nového a starého, Earl Grey k snídani a všechny psy světa.

 • Grey LinkedIn Icon
Radka Fléglová
man-close-up-silhouette-shape-with-rss-o

Radka sleduje všechny trendy týkající se internetu a servíruje vám je v psané podobě.

štěstí je zde
 • Grey LinkedIn Icon

Pracanti

Pracanti
Martin Sedláček
man-close-up-silhouette-shape-with-rss-o

Martin nám pomáhá se vším, co je třeba vyhledat a projít. Je to takový náš vlastní strýček google.

rešeršer
Výzkumníci

Výzkumníci

Tým, který pracoval na rešerši v oblasti digitalizace ve vzdělávání ve spolupráci s Digikoalicí.

man-close-up-silhouette-shape-with-rss-o
man-close-up-silhouette-shape-with-rss-o
man-close-up-silhouette-shape-with-rss-o
DK + ii
Václav Ševčík
DK + ii
Mgr. et Mgr. Jiří Kohoutek, PhD.

Jirka se s internetem poprvé potkal v roce 1995 a od té doby trvá jeho fascinace tímto médiem.

 • Grey LinkedIn Icon
DK + ii
Zuzana Ulmanová

Zuzanu dlouhodobě fascinuje využití technologií pro zlepšování života lidí. A tak kromě své denní práce v marketingu píše diplomovou práci o nových možnostech propojení člověka a technologií v oblasti zdravotnictví a pomáhá internetovému institutu objevovat nové možnosti.

 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey Twitter Icon
man-close-up-silhouette-shape-with-rss-o
DK + ii
Štěpán Záškolný

Štěpán se zajímá o ekonomii, vzdělávání, technologie a startupy - v současnosti na SciencesPo Paris a v Internetovém Institutu, v minulosti v Deloitte, v Institutu pro Politiku a Společnost a ve Středoškolské unii.

 • Grey LinkedIn Icon
bottom of page